Buty na siłownię i fitness

2018-07-27Oczywiście trenując na siłowni nie eksploatujemy butów, aż tak bardzo jak podczas treningów biegowych, jednak czy zwykłe tenisówki to dobry wybór?

Buty do ćwiczeń z obciążeniem przede wszystkim powinny gwarantować nam stabilizację. Trudno oczekiwać tego od lekkich tenisówek, dla tego powinniśmy rozglądnąć się za butami mającymi twardą, ale i elastyczną podeszwę, których wiązanie zapewni nam stabilizację stawu skokowego. Przeciętnemu amatorowi wystarczy trzymanie się powyższych wytycznych, pamiętając przy tym, aby buty były naprawdę dobrze dopasowane do stopy. Dla osób poważniej traktujących trening, zapewne nieodzowne będzie zaopatrzenie się w tzw. liftery. Jest to wytrzymałe obuwie, mające podwyższoną piętę, które jest specjalnie dedykowane do tego typu aktywności.

Trenując fitness musimy wykonywać więcej urozmaiconego ruchu. Dla tego zwróćmy uwagę na podeszwę, która powinna zabezpieczać nas przed poślizgiem. Kiedy wykonujemy dużo skoków, dobrze jest dysponować obuwiem zapewniającym większą amortyzację. Pamiętajmy też, że obuwie sznurowane zapewni lepszą stabilizację dla stopy, co może się okazać istotne zwłaszcza kiedy w nasz trening wplatamy ćwiczenia z obciążeniem.

Decydując się na zakup butów do fitnessu zwróćmy uwagę z czego są wykonane. Syntetyczne materiały utrudnią wentylację. Powinniśmy zakupić buty wykonane z naturalnych materiałów, dobrze aby w swojej konstrukcji zawierały siateczkę gwarantującą jeszcze lepszą przewiewność oraz sprawią, że konstrukcja buta będzie lżejsza.

pixelpixel