Co to jest softshell

2018-08-03

Softshell, powstał jako alternatywa dla hardshell, czyli ubrania składającego się z bielizny termoaktywnej, warstwy pełniącej funkcję ocieplającą, oraz kurtki z membraną. Ideą przyświecającą powstaniu materiału softshell było połączenie wymienionych powyżej właściwości w jedną funkcjonalną tkaninę. Materiał miał cechować się dobrymi zdolnościami termoizolacyjnymi, zachowywać niezbędną wentylację, a jednocześnie ochraniać przed wiatrem i innymi czynnikami atmosferycznymi.

Stopniowo pojawiły się nowe technologie, ewoluowały także potrzeby klientów. Obecnie jako softshell możemy zakwalifikować materiały posiadające tzw. membranę, która izoluje od wiatru i do pewnego stopnia deszczu, a jednocześnie gwarantujący świetną wentylację. Do drugiej grupy należą konstrukcję pozbawione membrany. Materiały te nieco gorzej odprowadzają wilgoć, za to lepiej izolują od wiatru.

Materiały softshell przede wszystkim sprawdzają się u osób preferujących długie piesze wycieczki, oraz uprawiających sporty, Sprawdza się w biegach crossowych, jest także cenione przez sympatyków nordic walking. 

Polecamy nowość - buty marki American Club. Do produkcji obuwia użyto właśnie technologi softshell. Trójwarstwowy materiał nowej generacji doskonale odprowadza wilgoć na zewnątrz buta. Nowoczesny design i unikatowa konstrukcja sprawią, że obuwie świetnie sprawdzi się w różnych warunkach atmosferycznych.
pixelpixel