Jak wybrać obuwie na zabawę sylwestrową.

2018-12-28

Wybierając się na zabawę sylwestrową, każdego roku stajemy przed dylematem, jakie obuwie dobrać do naszej kreacji. Wybrane buty muszą nie tylko być dopasowane do naszego ubrania, ale także powinny gwarantować nam niezbędny komfort. Pamiętajmy, że spędzimy w wybranych butach wiele godzin, zachowując przy tym aktywność.

Jeżeli więc zakupiliśmy nowy model, wypróbujmy go przed wyjściem. Warto nieco dłużej przetestować buty, sprawdzając, czy nie spotka nas niemiła niespodzianka w postaci obtarć w trakcie sylwestrowej zabawy. Chociaż naszym priorytetem powinno być zagwarantowanie niezbędnego komfortu, to oczywiście nie zapominamy o odpowiednim wyglądzie.

Wybierając modele damskie, raczej zdecydujemy się na buty na wyższym obcasie. Pamiętajmy jednak, że bardzo wysokie szpilki mogą nie być najlepszym wyborem, zwłaszcza jeżeli zamierzamy przetańczyć większą część nocy. Lepiej w tym wypadku sprawdzą się buty na nieco niższym obcasie. 

Oczywiście obuwie musi być dopasowane do naszego stroju. Możemy tutaj kierować się zasadą przeciwieństw. Jeżeli nasza kreacja jest kolorystycznie stonowana, możemy pozwolić sobie na nieco bardziej ekstrawaganckie obuwie. Jednak jeżeli zdecydowaliśmy się na nieco bardziej krzykliwy strój, to warto rozważyć skromniejszy model obuwia. Zasada ta dotyczy doboru butów zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. 

Wybór naszego stroju jest też mocno uzależniony od rodzaju imprezy, na jaką się wybieramy. Buty przeznaczone na bal sylwestrowy będą bardziej eleganckie od obuwia na niezobowiązującą domówkę. Kiedy natomiast mamy zamiar spędzić więcej czasu na zewnątrz, podziwiając pokaz fajerwerków, nie ma sensu decydować się na lekkie szpilki. Warto wtedy wybrać ciepłe kozaki ewentualnie botki. Jeżeli mamy zamiar tańczyć na balu sylwestrowym, rozważmy założenie butów z noskami, które zabezpieczą stopę przed nieuważnym partnerem. Mężczyźni natomiast powinni unikać obuwia z wydłużonymi noskami, które może zaczepiać stopy partnerki. 

Kiedy nie mamy sprecyzowanego określonego modelu, to warto pamiętać, że buty na obcasie są zawsze w modzie. Szpilki na kilkucentymetrowej podeszwie, w czerwonym lub czarnym kolorze sprawdzą się na nieomal każdej imprezie. Dla mężczyzn będą odpowiednie klasyczne półbuty, dopasowana kolorystycznie do noszonych dodatków.
pixelpixel