Jak zadbać o zimowe obuwie. 

2018-11-16

Zbliżają się zimowe miesiące. Z pewnością zaopatrzyliśmy się już w buty, które mają sprostać nadchodzącemu okresowi. Co zrobić, aby przetrwały więcej niż jeden sezon? Zimowa pogoda poddaje nasze obuwie wielu trudnym wyzwaniom. Zasolone ulice, mróz, śnieg i wilgoć sprawiają, że powierzchnia buta szybciej się zużywa. Dla tego warto już przed wyjściem odpowiednio je zabezpieczyć.

Dobrym rozwiązaniem jest zakup sprayu do skóry. Dzięki niemu powstanie specjalna, impregnująca warstwa. Dzięki niej zabezpieczymy buty zarówno przed zmiennymi warunkami, jak i zabrudzeniami. Warto pamiętać, aby nakładać warstwę ochronną po każdym czyszczeniu obuwia. 

Zimowe buty, zwłaszcza te wykonane ze skóry posiadają wyższą wytrzymałość. Jednak i one w końcu poddają się wpływowi wilgoci. Pamiętajmy, aby nie suszyć przemoczonych butów suszarką ani za pomocą kaloryfera. Owszem obuwie szybciej będzie suche, jednak przyczyni się to do ich wcześniejszego zniszczenia. Zamiast tego, wypełnijmy mokre buty papierowym ręcznikiem, albo gazetami. Następnie pozostawmy je w suchym miejscu, aż obuwie pozbędzie się wilgoci. 

Dobrze też pamiętać, aby nieużywane przez jakiś czas wysokie zimowe kozaki czymś wypełnić. Świetnie spełni to zadanie zwinięta w rulon gazeta. Dzięki temu but nie odkształci się, a także skóra nie ulegnie uszkodzeniu. 

Jeżeli do tej pory nie zaopatrzyliśmy się w buty na zimę, to warto zapoznać się z ofertą naszej hurtowni. Oferujemy wiele ciekawych modeli. Można u nas zakupić zarówno przejściowe buty zimowe, a także śniegowce i wintery.
pixelpixel