Loafersy,czyli najlepsze męskie buty na każdą okazję

2021-04-29
Loafersy,czyli najlepsze męskie buty na każdą okazję

Buty są zdecydowanie najważniejszym elementem męskiej garderoby. Często zdarza się, że po marce zegarka oraz po rodzaju butów, niektórzy oceniają nie tylko wizerunek, ale także status danej osoby. Eleganckie buty są niezwykle istotne, w szczególności dla Panów, którzy wysoko cenią sobie dobrą prezencję na co dzień. Dlatego też z całą pewnością półbuty typu loafers stanowią absolutny must have w szafie każdego, stylowego mężczyzny.

 

  1. Jaka jest historia popularnych, męskich loafersów?
  2. Jakie są dostępne rodzaje loafersów? 
  3. Do jakiej stylizacji pasują loafersy?

 

Jaka jest historia popularnych, męskich loafersów?

 

Z loafersami wiąże się wiele historii. Według jednej z nich zostały one stworzone przez norweskiego projektanta w roku 1936 i pozostały w niezmienionej formie, praktycznie do dzisiaj. Połączył on tradycyjne obuwie rdzennych Amerykanów i Norwegów. Do Stanów Zjednoczonych loafersy trafiły po I wojnie światowej. Początkowo były to buty noszone przez farmerów. Nieco później zaczęli nosić je amerykańscy studenci. Kiedy doceniono ich wygodny charakter, zaczęły być noszone także na co dzień i do pracy. Po pewnym czasie zostały również popularnym obuwiem do biura.Dobrze wykonana konstrukcja, klasyczne linie i zdolność do zachowania kształtu spowodowały, że loafersy stały się ulubionym przez Panów na całym świecie obuwiem.

 

Jakie są dostępne rodzaje loafersów? 

 

W Polsce loafersy, a w szczególności penny loafers nazywane są mokasynami. Są to buty osadzone na podeszwie z niskim obcasem i krótką cholewką odsłaniającą kostkę. Z kolei na wysokości podbicia posiadają wszyty charakterystyczny pasek, za który w trzydziestych latach wkładano monetę jednopensową. Stąd też pochodzi nazwa penny loafers. Jednopensówka za paskiem loafersa używana była wówczas, jako moneta do automatu telefonicznego.Loafersy to buty szyte z najlepszej gatunkowo skóry licowej, metodą goodyear welted lub blake i stanowią nieodłączny element męskich stylizacji, zachowanych w charakterze smart casual. Jest to doskonałe obuwie na lato, które świetnie prezentuje się założone do klasycznego garnituru. Oczywiście szlachetny materiał, jakim niewątpliwie jest skóra naturalna, to gwarancja wytrzymałości, komfortu oraz klasycznej elegancji. Szczególnie szykownym i nieustannie modnym wyborem będą buty z błyszczącej skóry licowej. Do mniej formalnych stylizacji natomiast świetnie nadają się zamszowe modele.Do najpopularniejszych rodzajów loafersów zaliczają się: kiltie loafers, penny loafers, pump loafers, tassel loafers, slipper loafers, espadrille, driving shoes, Gucci loafers, czy też horsebit loafers. Duża różnorodność tego rodzaju półbutów sprawia, że każdy z Panów znajdzie model odpowiedni dla swojego niepowtarzalnego stylu.

 

Do jakiej stylizacji pasują loafersy?

 

Wśród wielu dostępnych modeli, penny loafers są bez wątpienia najczęściej wybierane. Charakteryzują się one dekoracyjnym paskiem, biegnącym poziomo w poprzek buta, z małym otworem w środku, którego wielkość i kształt kiedyś był idealny do schowania jednopensówki. Zamszowe loafersy świetnie pasują do nieformalnych stylizacji zestawione z jeansami i jasną koszulą, ale również z materiałowymi spodniami typu chinos, koszulą i klasyczną marynarką.Jeśli chodzi o loafersy typu oxford to doskonale prezentują się zarówno z casualowymi jeansami, jak i z garniturem. Z kolei boat shoes dobrze komponują się z wąskimi jeansami, spodniami typu khaki, a nawet z shortami. Typowe penny loafers z gładkiej skóry licowej są świetnym uzupełnieniem nieformalnych stylizacji. Możemy wówczas zakładać je na gołą stopę lub z niewidocznymi stopkami, jednak na bardziej oficjalne spotkania najlepsze będą klasyczne skarpety. Jeśli zdecydujemy się na pensówki, które zostały osadzone na podeszwie york albo dainite, to z powodzeniem możemy korzystać z nich również jesienią.Jeżeli jesteś mężczyzną, który ceni sobie zarówno wysoki komfort, solidne wykonanie, jak i  świetną prezencję, to buty typu loafers są właśnie dla Ciebie.

Serdecznie polecamy i zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

pixelpixel