Obuwie z eko-skóry 

2018-09-28

Kupując obuwie niekiedy stajemy przed dylematem: Czy zakupić buty ze skóry naturalnej, czy ekologicznej?


Przyczyn wyboru skóry ekologicznej może być kilka, od prozaicznych powodów ekonomicznych, po decyzje związane z ekologią. Moda na życie eko, weganizm, poszanowanie natury może skłaniać do wyboru sztucznego zamiennika.

Jednak właściwie czym jest eko-skóra. Oczywiście jest to materiał syntetyczny, dawniej kojarzony z nazwami takimi jak derma lub skaj. Chcąc pokusić się o ściślejszą definicję, należy wspomnieć, że jest to, tkanina poliestrowa, której powierzchnia jest pokryta polichrolkiem winylu. Dzięki dopracowanej technologii nauczono się tak doskonale imitować skórę naturalną, że często, to cena jest najlepszym wyznacznikiem tego z czego jest zrobiony but. 

Buty skonstruowane na bazie eko-skóry są obdarzone niewątpliwymi zaletami.Niezaprzeczalnym, wspomnianym wcześniej atutem jest o wiele niższa cena. Często wspomina się, że obuwie wykonane z takiego materiału nie jest trwałe. W większości wypadków nie jest, to prawda. Obecnie dzięki udoskonalonej technologii materiał jest o wiele wytrzymalszy niż dawniej. Warto też wspomnieć, że bardzo łatwe jest czyszczenie takich butów.

Buty z eko-skóry doskonale spisują się w zimniejszym okresie, są wytrzymałe na warunki atmosferyczne, oraz rozsypywaną zimą sól, a także o wiele łatwiej je konserwować.Natomiast jeżeli w lecie decydujemy się na obuwie wykonane ze skóry syntetycznej, to warto zwrócić uwagę aby posiadały wkładkę ze skóry naturalnej. 

W naszej hurtowni mogą Państwo znaleźć szeroki przekrój butów wykonanych właśnie z eko-skóry. Gwarantujemy wysoką jakość i niskie ceny.
pixelpixel