Obuwie zimowe dla dziecka.

2019-01-18

Zakup odpowiednich dziecięcych butów na zimę to dla każdego rodzica bardzo ważna kwestia. Skute lodem chodniki, padający śnieg a do tego niskie temperatury, są czynnikami przed jakimi chcemy ochronić stopy naszej pociechy. 

Przy wyborze odpowiednich butów przede wszystkim zwróćmy uwagę na materiały, z jakich zostały wykonane. Buty z prawdziwej skóry mają przewagę nad sztuczną skórą w kwestii prawidłowej wentylacji. Stopy w takim obuwiu nie pocą się dzięki oddychającym właściwościom skóry naturalnej. Oczywiście łatwiej jest dbać o buty ze skóry sztucznej. Warto też wspomnieć, że producenci dobrego obuwia kompensują tę wadę sztucznej skóry przez odpowiednią konstrukcję buta. 

Pamiętajmy też o odpowiednich wkładkach do butów. Dziecięce stopy ciągle rosną. Wkładka powinna być jak najlepiej wyprofilowana względem stopy dziecka, doskonale dostosowując się do jej kształtu. 

Kolejnym istotnym elementem jest podeszwa. Dzieci są bardziej aktywne od dorosłych. Dla tego warto, aby podeszwa buta gwarantowała dobrą przyczepność do podłoża, a jednocześnie zachowywała niezbędną solidność i sprężystość. W obuwiu dziecięcym dobrze sprawdzają się podeszwy wykonane ze styrogumu - lekkiego, a jednocześnie bardzo wytrzymałego materiału. 

Kiedy zima obfituje w opady śniegu zapewne wybierzemy śniegowce. Powyższe buty nie tylko mają chronić stopę przed przemarznięciem, ale także nie dopuścić do przemoknięcia. Obuwie powinno być wyposażone w specjalną membranę, która nie przepuszcza wilgoci. Zwróćmy też uwagę, że wyższe buty lepiej zabezpieczą naszą pociechę przed wsypującym się śniegiem podczas brodzenia w głębszych warstwach zimowego puchu. 

Przy łagodniejszej aurze doskonale spiszą się kozaki. Odpowiednio dobrane względem stopy dziecka powinny gwarantować dobrą wentylację, nie dopuszczając przegrzania. Warto zdecydować się na buty zapinane na rzepy. Dzięki temu lepiej dopasujemy kształt kozaka do nogi dziecka. Kolejną zaletą rzepów jest ich łatwiejsze zapinanie. Jest to zaletą, zwłaszcza kiedy dziecko jeszcze nie w pełni opanowało wiązanie butów.
pixelpixel