Rodzaje skóry do wyrobu obuwia i galanterii skórzanej
Skóra zwierzęca jest materiałem niezwykle szlachetnym, zdrowym i zapewniającym zarówno ciepło, jak i doskonałą wentylację. Dlatego też ogrom projektantów na całym świecie wybiera właśnie skórę do produkcji odzieży, obuwia i galanterii, pomimo iż jej obróbka jest trudna i wymaga kunsztu i wiedzy od pracującego przy niej rzemieślnika.
Istnieje wiele gatunków skóry wykorzystywanych w przemyśle odzieżowym. Różnią się one między sobą wyglądem, fakturą, wytrzymałością, odpornością na wilgoć, pochodzeniem, a także sposobem obróbki i wykończeniem.
Rodzaj faktury, grubość, twardość, specyficzne nakłucia, czy też różnorodne znamiona, które powstały przed garbowaniem, stanowią swoiste cechy skóry, charakteryzujące konkretny jej gatunek.
Dlaczego zamsz jest idealny do produkcji kurtek i butów?
Zamsz to niezwykle szlachetny, naturalny materiał, cechujący się specyficznie wyprawioną mizdrą, czyli częścią wewnętrzną skóry. Specjalny rodzaj obróbki sprawia, że faktura zamszowej skóry jest bardzo delikatna w dotyku i posiada strukturę delikatnego meszku. Jest on nieco dłuższy niż przy skórze nubukowej i pozostawia charakterystyczne smugi po przejechaniu po nim dłonią. Zamsz niestety nie jest odporny na wilgoć i wymaga codziennej pielęgnacji i odpowiedniej impregnacji, aby zachować swój witalny kolor i strukturę. Dzięki swojej miękkości, przewiewności i niebywałemu urokowi, zamsz znalazł ogromną rzeszę odbiorców, którzy stawiają na oryginalny i niepowtarzalny look.
Uniwersalny charakter nubuku
Nubuk to rodzaj naturalnej skóry, niezwykle podobnej do zamszu. Posiada on lekko oszlifowane lico, czyli wierzchnią część skóry, przez co jest miły w dotyku. Cechuje się też bardziej matowym odcieniem i nieco krótszym meszkiem niż wymieniany wcześniej zamsz. Przez swoją specyficzną fakturę często są mylone te dwa materiały. Nubuk wykorzystywany jest do produkcji obuwia, pomimo tego, iż nie jest odporny na wilgoć. Jest to jednak szlachetny i zdrowotny materiał, który zapewnia doskonałą wentylację stóp, a zarazem utrzymuje ciepło wewnątrz buta. Odpowiednia pielęgnacja skóry nubukowej znacznie przedłuża jej przydatność do użycia.
Dlaczego skóra licowa-jagnięca jest najczęściej wybierana do wyrobu galanterii?
Skóra licowa to gatunek skóry naturalnej, który posiada delikatny połysk i specyficzną fakturę warstwy górnej, przez co nie jest całkowicie gładka i dzięki temu, zyskuje swój niepowtarzalny charakter.
Skóra jagnięca to również niezwykle ciepły, elastyczny i miękki materiał, jednak dosyć delikatny i łatwy do zadrapania. Dzięki tej lekkości i łatwości dopasowywania się do sylwetki chętnie jest on wykorzystywany przez liczne grono projektantów odzieży i galanterii skórzanej. Ostateczny charakter skóry jagnięcej nadaje dopiero odpowiedni rodzaj obróbki i sposób jej farbowania.
Najpopularniejszy rodzaj skóry-skóra cielęca
Skóra licowa - cielęca, jest to rodzaj odpowiednio wyprawionej skóry o gładkiej powierzchni. Jest ona dużo grubsza i twardsza od skóry jagnięcej, przez to często wykorzystywana jest do produkcji obuwia, kurtek motorowych, czy też grubych, wytrzymałych pasków. Jej lico, czyli wierzchnią część charakteryzuje też specyficzny połysk. Ten rodzaj skóry jest zazwyczaj barwiony natryskowo i odpowiednio impregnowany. Zabiegi te, nie tylko przedłużają jego użyteczność, zapobiegają przemakaniu, ale również dodają ciekawych walorów estetycznych temu materiałowi.
Nasze propozycje skórzanego obuwia:
Propozycją naszej hurtowni są buty damskie firmy Sergio Leone, dostępne w kolorze brązowym. Obuwie zaprojektowane w niezwykle eleganckim stylu. Część wierzchnia została wykonana z zamszu, natomiast od wewnątrz buty ocieplono miękkim, delikatnym kożuszkiem. Obuwie Sergio Leone to klasyczny model zasuwany na zamek, na wygodnym obcasie-słupku. Idealny wybór na zimową, ale raczej suchą i słoneczną aurę.
W naszej ofercie posiadamy również obuwie zimowe, męskie firmy American Club, dostępne w jasno-brązowym oraz czarnym kolorze. Buty zostały wykonane z miękkiej skóry i od wewnątrz ocieplone miłym w dotyku kożuszkiem. Model sznurowany, za kostkę, wyposażony w antypoślizgową, bezpieczną podeszwę z protektorem. Doskonały wybór na co dzień, dla aktywnego mężczyzny.
Wszystkie wymienione wcześniej cechy i rodzaje skóry, powinny być wyznacznikiem naszych oczekiwań, odnośnie wybranego, skórzanego produktu.
Dlatego też przed zakupem obuwia, czy też kurtki ze skóry, warto zapoznać się z jej specyficznymi rodzajami i gatunkami.