Co to są espadryle?
Espadryle są to niezwykle lekkie i wygodne letnie buty. Cechą charakterystyczną tego rodzaju obuwia jest specyficzna, sznurkowa podeszwa. Klasyczne espadryle były wsuwane, posiadały także przewiewne, tekstylne przody. W cieplejszych, europejskich krajach takich jak Włochy, czy też Hiszpania są one niebywale lubiane i doceniane, a swą popularnością dorównują tenisówkom oraz mokasynom. W obecnych czasach producenci obuwia prześcigają się w pomysłach i dzięki temu powstał cały ocean wzorów i modeli. W szczególności modele dla Pań można spotkać w wielu różnych odsłonach. Niektóre z nich nieco przypominają tenisówki, trzewiki, czy też sandały sznurowane na łydce. Dostępne są również bardzo wyróżniające się fasony. Dzięki finezyjnym zdobieniom i ciekawej kolorystyce zaspokajają gusta najbardziej wymagających klientek.
- Z czego wykonane są espadryle?
- Kiedy powstały pierwsze espadryle i jak zostały wykonane?
- Co wyróżnia espadryle spośród innych butów?
- Nasza propozycja
Z czego wykonane są espadryle?
Espadryle najczęściej rozpoznajemy po rodzaju podeszwy. Jest ona zwykle wykonana z jutowej plecionki z naturalnych traw lub z hiacynta wodnego. Włókno jutowe jest niezwykle wytrzymałe, ekologiczne oraz skutecznie izoluje stopę od podłoża. W procesie produkcyjnym ze sznura jutowego tworzy się płaską bryłę. Następnie przy pomocy szydła i cienkiego sznurka, w specyficzny sposób łączy i zaciska się zwoje. Są to niezbędna procesy do stworzenia podeszwy espadryli. Z kolei zewnętrzną część buta zazwyczaj wykonuje się z płótna. Może to być bawełna, len, czy też w ostatnich czasach, miękka skóra ekologiczna. Aby zapobiec ścieraniu podeszwy, na całej jej powierzchni espadryle podklejane są gumą.
Kiedy powstały pierwsze espadryle i jak zostały wykonane?
Pierwotne espadryle powstały już kilka tysięcy lat temu. Archetypowy egzemplarz tych butów, do dziś można zobaczyć w hiszpańskim muzeum w Granadzie. W XIII wieku espadryle stały się obuwiem dla chłopów. W ówczesnych czasach wielu rzemieślników wykonywało je ręcznie, zaplatając linę na podeszwę i obszywając ją lnianym płótnem.W kolejnych wiekach chętnie nosili je żołnierze, górnicy, a nawet kapłani. Jeżeli chodzi o kolor, to tradycyjne espadryle były szyte z czarnego lub naturalnego, beżowego płótna. Czarne modele noszone były na co dzień, z kolei naturalnie beżowe, na bardziej odświętne okazje. Ta niebywale długa tradycja noszenia espadryli nie jest przypadkowa. Po prostu było to niezwykle wytrzymałe obuwie, które zostało precyzyjnie wykonane z bardzo dobrego materiału.
Co wyróżnia espadryle spośród innych butów?
Espadryle to wśród wielu modeli letnich butów zdecydowany lider, zwłaszcza jeżeli chodzi o komfort i wygodę. Ten rodzaj obuwia zawsze wykonany jest z naturalnych, biodegradowalnych materiałów. Dlatego też cechują się one dobrą wentylacją i dużą przewiewnością. Natomiast dzięki naturalnej, sznurkowej podeszwie są one także niezmiernie lekkie, co zapewnia duży komfort użytkowania. Jeżeli przy zakupie obuwia Twoim priorytetem jest zdrowie i wygoda, to zdecydowanie espadryle są odpowiednim wyborem dla Ciebie.
Nasza propozycja
Na szczególną uwagę zasługują espadryle damskie firmy SeaStar. Jest to niezwykle kobiecy model, sznurowany na łydce. Dzięki temu buty ładnie eksponują kobiecą łydkę. Buty dostępne są w kolorze beżowym. Posiadają również antypoślizgową, bezpieczną podeszwę, która chroni przed upadkami. Espadryle SeaStar są niezwykle lekkie i wygodne, dlatego też świetnie nadają się jako codzienne obuwie na wakacyjne wycieczki. Polecamy!
Natomiast kolejną naszą propozycję kierujemy dla Panów. Stanowią ją męskie espadryle Underline, dostępne w neutralnym, czarnym kolorze. Buty zostały wykonane z najwyższej jakości, naturalnych materiałów. Dlatego też są bardzo przewiewne oraz trwałe. Lekka, sznurkowa podeszwa sprawia, że buty są niezwykle wygodne i komfortowe w użyciu. Espadryle Underline stanowią również oryginalne uzupełnienie męskich, letnich stylizacji. Polecamy!