Crocsy niezniszczalne obuwie na ciepłe miesiące. 

2018-09-07


Crocsy to charakterystyczne obuwie, którego wygląd i funkcjonalność dla wielu jest niezaprzeczalnym atutem. Od kiedy buty pojawiły się na rynku zyskały olbrzymią rzeszę fanów, ale także przeciwników, których zniechęca specyficzny design. Górna część buta pokryta charakterystycznymi okrągłymi dziurami, pasek pozwalający używać ich jako klapek lub sandałów oraz trwały materiał z jakich zostały wykonane zapewniają komfort ale i niezwykłą trwałość.

Warto przypomnieć, że ich nazwa pochodzi od słowa crocodile - krokodyl. Główne cechy obuwia mają korespondować z zamiłowaniem tego zwierzęcia do wody i jego długowieczności. Crocsy nie są wykonane ani z plastiku, ani gumy do ich produkcji użyto niezwykle wytrzymałego tworzywa żywicznego croslite.

Jak już wspomniałem powyżej, konstrukcja buta jest niezwykle komfortowa. Wbrew dosyć masywnemu kształtowi obuwie jest niesamowicie lekkie. Miękka podeszwa pod wpływem ciepła dopasowuje się do stopy noszącej je osoby a specyficzna konstrukcja sprawia, że zostaje odciążona lędźwiowa część kręgosłupa oraz biodra. Jak pokazały badania noszenie Crocsów zmniejsza zmęczenie mięśni o około 60% nawet względem chodzenia na boso. Charakterystyczne dziury, to nie ozdoba a zręczny sposób na świetną wentylację. To wszystko sprawia, że buty doskonale się nadają dla osób, które muszą spędzić dużo czasu na stojąco.

Na koniec warto wspomnieć, że dzięki zastosowaniu opiłków srebra buty mają właściwości antygrzybiczne, a umieszczone wewnątrz specjalne zgrubienia pobudzają krążenie w stopach.

Crocsy są niezastąpionymi butami na wakacje, nadają się na długi wędrówki po plaży, a także sprawdzają się na co dzień, np dla osób stojących wiele godzin za sklepową ladą.
pixelpixel