Czy warto używać wkładek do butów?

2018-06-13


Wkładki do butów, mogą zdecydowanie podnieść nasz komfort. Przykładowo stosowanie odpowiednich wkładek w okresie lata i późnej wiosny pomoże nam z problemem pocenia stóp. Właściwie dobrana wkładka będzie pomagała chłonąć wilgoć, a nawet redukuje wydzielany zapach. Warto przy tej okazji wspomnieć o wkładkach węglowych, przeznaczonych dla osób mających problemy z nadmiernym wydzielanie potu. Wkładki te jeszcze skuteczniej chłoną zapach przyczyniając się do podwyższenia komfortu.


Zima i późna jesień, to ten okres kiedy skorzystamy z wkładek ocieplających. Dzięki tego rodzaju wkładkom stopa jest lepiej izolowana od mroźnych temperatur. Najczęściej stosuje się wkładki filcowe, ten materiał skutecznie podnosi temperaturę naszych stóp. Warto skorzystać z tego typu produktów, zwłaszcza wtedy gdy jesteśmy zmuszeni spędzić więcej czasu na zewnątrz.

 

Warto też wspomnieć o wkładkach sportowych, przydatnych dla każdego entuzjasty ruchu. Właściwie wyprofilowane i dobrze dobrane, nie tylko przyczyniają się do zmniejszenia wilgoci w obuwiu, ale także wyraźnie zwiększają komfort podczas uprawiania swojej ulubionej dyscypliny.

pixelpixel