Czym powinno charakteryzować się dobre, damskie obuwie na lato?

2021-07-16
Czym powinno charakteryzować się dobre, damskie obuwie na lato?

Zanim zdecydujesz się na zakup letniego obuwia, warto jest wcześniej dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze. Lato wcale nie musi być bolesną porą roku dla twoich stóp. Można je spędzić w odpowiednio dopasowanych butach, które zapewnią Ci zdrowie i bezpieczeństwo.

  1. Czym powinny charakteryzować się dobre, damskie buty na lato?
  2. Jakie modele damskiego obuwia są najpopularniejsze w obecnym sezonie?

 

Czym powinny charakteryzować się dobre, damskie buty na lato?


Wybierając letnie buty, w szczególności należy zwrócić uwagę na odpowiednią wentylację i specjalne wsparcie, które skutecznie podtrzyma stopy podczas chodzenia.   

Tak więc, kiedy nadeszło lato i zrzuciliśmy już nasze zabudowane, zimowe obuwie, to zaczynamy wówczas rozglądać się za letnimi paseczkami, sandałami, czy też klapkami.Zazwyczaj spoglądając do swojej szafy, dochodzimy do wniosku, że przydałyby się jakieś nowe, lekkie buty, które są oczywiście najmodniejsze w obecnym sezonie.Niestety często lato kojarzy się z bólem stóp, związanym ze źle dopasowanym obuwiem. Warto więc zadać sobie nieco więcej trudu w poszukiwanie odpowiedniej dla nas pary, aby ta pora roku wiązała się tylko i wyłącznie z relaksem oraz miło spędzonym czasem, a nie z dokuczliwym bólem i dyskomfortem.  

Oto kilka wytycznych, którymi warto kierować się przy wyborze damskiego obuwia na lato: 

  • Pierwszą ważną sprawą jest stabilny obcas, nie wyższy niż 2,5 cm. 
  • Oprócz tego należy zwrócić uwagę na właściwy i solidny zapiętek, który zapewni stabilność podczas chodzenia.
  • Bardzo istotne jest również odpowiednie zapięcie, które skutecznie podtrzyma stopy, zapobiegając tym samym kontuzjom.
  • Oczywiście jednym z najistotniejszych kryteriów jest rodzaj materiału, z którego wykonane są buty. Powinien on cechować się zarówno dużą wytrzymałością, jak i zapewniać dobrą wentylację. Z kolei zastosowanie wkładek z naturalnego materiału np. skóry, powinno także zapobiegać odparzeniom i tworzyć właściwy mikroklimat wewnątrz buta, który pozwoli na zdrowe i wygodne funkcjonowanie.
  • Poza tym, jeśli zdecydujemy się na zakup obuwia przez internet, to należy także wykonać właściwy pomiar stóp. Zazwyczaj sklepy podają odpowiednią szerokość, głębokość, czy też długość wkładek, dlatego warto to dobrze przeanalizować, aby uniknąć niepotrzebnych reklamacji.
  • Bardzo istotna jest również dobrze przyczepna do podłoża podeszwa. Jest ona odpowiedzialna za stabilność stóp podczas poruszania się i właściwie dobrana także zapewni nam dodatkową ochronę.  

Jakie modele damskiego obuwia są najpopularniejsze w obecnym sezonie?


Coraz więcej producentów obuwia zauważyło, jak istotne jest odpowiednie dopasowania letnich butów do rozmiaru i kształtu stóp. Dlatego też obecnie na rynku dostępny jest coraz większy wybór „zdrowego” obuwia, zatwierdzonego przez HFG. 
W aktualnym letnim sezonie, po prostu stawiamy na pierwszym miejscu zdrowie i komfort, a estetyczne walory, to sprawa ważna, ale zdecydowanie drugorzędna.Dlatego też warto postawić na lekkie sandały z wyciąganą wkładką, którą można dyskretnie nałożyć tak, że nie będzie ona widoczna, a zapewni nam dużą wygodę podczas chodzenia.Coraz popularniejszą opcją jest także szycie butów letnich na zamówienie. Mogą być one specjalnie frezowane lub też drukowane w 3D, a następnie wykańczane ręcznie. Ponieważ są wykonane na zamówienie, można je zbudować zgodnie z wytycznymi HFG. Z kolei, jeśli nie nosisz ortezy, ale czujesz, że potrzebujesz dodatkowego wsparcia, istnieje wielu producentów, którzy sprzedają sandały z wbudowanym wsparciem łuku stopy. Ostatnio ten rodzaj butów stał się niezwykle modny i bardzo popularny wśród Pań.W ciągu ostatnich dwóch lub trzech dekad brytyjskie firmy obuwnicze skoncentrowały się na opracowywaniu wygodnego obuwia dla szerszej stopy. Są to modele z głębszymi noskami i smuklejszą sylwetką. Obecnie odbiorcy mogą z łatwością znaleźć buty, kapcie, botki i sandały o szerokości od 2E do 8E lub modele elastycznie dopasowujące się do stóp. Są one dostępne w różnych rozmiarach i fasonach, zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą naszej internetowej hurtowni obuwia!

pixelpixel