Czym powinny się cechować dobre buty robocze na zimę?

2022-01-17
Czym powinny się cechować dobre buty robocze na zimę?

W obecnych czasach producenci butów roboczych oferują pełną gamę ocieplanych modeli, stworzonych specjalnie dla tych, którzy pracują na zewnątrz w chłodniejsze miesiące. Jednak, aby zapewnić odpowiednie dopasowanie, kupując ten rodzaj obuwia, musimy zawsze wcześniej przymierzać je w zimowych, grubszych skarpetach.

Męskie buty robocze na zimę - charakterystyka

Jeżeli zamierzamy wykonywać pracę w trudnych, zimowych warunkach pogodowych, to powinniśmy zapoznać się ze wskazówkami, które ułatwią nam wybór odpowiedniego modelu obuwia roboczego, który zapewni nam skuteczną ochronę.

Wybierając buty robocze na zimę, należy pamiętać o dodatkowej przestrzeni w obszarze palców, aby izolacja mogła wykonać swoją pracę. Bez dodatkowej przestrzeni powietrznej, która tworzy kieszeń termiczną wokół stóp, izolacja nie zapewni zadowalającego ciepła w stopach. Kupując więc buty zimowe, należy wziąć pod uwagę kilka wytycznych tzn. czubek buta, poziom izolacji, system wodoodporności i przyczepność podeszwy zewnętrznej.

buty robocze urgent

Obecnie wysokiej jakości ocieplane obuwie robocze jest produkowane przez wszystkich głównych producentów w branży, którzy oferują duży wybór wzorów i modeli.Jednak kluczem do sukcesu jest znalezienie najlepszego modelu dla siebie, który pomoże  nam w pracy, w szczególności w zimowym sezonie.

Oto kilka porad ekspertów wskazujących, na co zwrócić uwagę wybierając obuwie robocze:

  • Warto zainwestować w dobrze wykonaną parę butów roboczych renomowanej firmy, aby mieć pewność, że będą one trwałe i wytrzymałe. Niektórzy producenci oferują płatną usługę naprawy, regeneracji lub wymiany butów, aby przedłużyć żywotność ich zakupu. Jednak bardzo istotna jest, właściwa ocena stanu zużycia butów. Musimy pilnować, aby nie przekroczył on punktu, z którego nie ma powrotu.

  • Powinniśmy także wybrać odpowiednio izolowany model butów roboczych, który będzie skutecznie utrzymywał ciepło ciała, aby zapewnić sobie komfort podczas pracy na zewnątrz. Kupując buty na zimne i śnieżne miesiące, musimy po prostu pamiętać, że znaczna część ciepła naszego ciała jest tracona przez kończyny, głównie przez stopy. Dlatego też, aby utrzymać odpowiednią temperaturę ciała, konieczne jest zatrzymanie utraty ciepła ze stóp, co można osiągnąć, dzięki noszeniu właściwie izolowanych butów roboczych. Ocieplane buty pozwalają stawić czoła żywiołom, bez obaw o narastające dreszcze i potencjalną hipotermię. Więc ogólną zasadą jest utrzymywanie suchych stóp i ciepła, które jest emitowane z naszych stóp, ponieważ będzie ono krążyć z powrotem przez nasze ciało. 

  • Różne rodzaje pracy wymagają odpowiednich poziomów izolacji w obuwiu. Dlatego też może być zaskakujący fakt, że izolacja tak naprawdę nie ogrzewa naszych stóp. Zadaniem izolacji jest po prostu zatrzymanie ciepła wewnątrz butów, zapobiegając jego ucieczce. Izolacja nie utrzyma ciepła stóp, chyba że palce mają odpowiednią ilość przestrzeni potrzebnej do gromadzenia ciepła w kieszeni otaczającej stopę. Ciepłota stóp jest mocno związana z czubkiem buta, ponieważ to tutaj ciepło ciała, które jest naturalnie emitowane przez stopy, gromadzi się w kieszeni powietrznej wokół przedniej części stopy i palców. Utrzymywanie ciepła wokół stóp jest niezbędne, ponieważ może ono następnie rozprowadzać ciepło po całym ciele.

  • Istotną sprawą jest także właściwy system hydroizolacji butów. Najnowocześniejszy system impregnacji, to pierwsza ochrona przed  przemakaniem i utratą ciepła. Jest to cienka wodoodporna membrana umieszczona w wyściółce butów roboczych. Ta wodoodporna warstwa jest bezszwowa i praktycznie niezauważalna. Małe otwory pozwalają niewielkim cząsteczkom powietrza przenikać przez buty, zapewniając oddychalność i uwalnianie nadmiaru wilgoci ze stopy, podczas gdy większe cząsteczki wody są po prostu zbyt duże, aby przeniknąć do butów.

  • Wybierając model butów roboczych, warto także zwrócić uwagę na trakcję podeszwy. Jest to niezwykle ważna wytyczna, odpowiadająca za komfort i bezpieczeństwo w pracy. Warto więc zdecydować się na podeszwy zewnętrzne z wyraźnie zaznaczonym bieżnikiem i głębokimi, wielokierunkowymi wypustkami, które zapewniają przyczepność na każdym, nawet wymagającym terenie.

Zapraszamy na zakupy w naszym sklepie i proponujemy wysokiej jakości obuwie robocze.

pixelpixel