Czym warto się kierować wybierając buty zimowe dla dziecka?

2021-01-27
Czym warto się kierować wybierając buty zimowe dla dziecka?

Jeśli Twoje pociechy uwielbiają zimę i zabawy na śniegu, to musisz zapewnić im komfort i bezpieczeństwo, wybierając dla nich odpowiednie obuwie. Podczas biegania po śniegu, nie trudno o przemoczenie stóp, a co za tym idzie, nieprzyjemne przeziębienia. Dobrze dobrane buty powinny zarówno chronić przed wyziębieniem stóp, jak i przed wilgocią. Dlatego też umieściliśmy kilka przydatnych wskazówek, którymi warto kierować się przy wyborze zimowego obuwia dla dzieci. 

 

  1. Jakie cechy powinny mieć dobre buty zimowe dla dziecka?
  2. Jak ustalić właściwy rozmiar zimowych butów dla dzieci?
  3. Jaki rodzaj obuwia wybrać na trudne warunki pogodowe?

 

Jakie cechy powinny mieć dobre buty zimowe dla dziecka?

 

Idealne obuwie na zimę dla dzieci powinno spełniać kilka warunków, to znaczy bezwzględnie musi być wygodne, bezpieczne, wodoodporne i oczywiście ciepłe. Poza tym warto także zwrócić uwagę na podeszwę. Podeszwa powinna mieć antypoślizgową, grubą powierzchnię z  protektorem.Częstym kryterium, którym kierują się rodzice przy wyborze butów dla dzieci, jest cena. W szczególności, jeśli mają kilkoro dzieci, które trzeba wyposażyć w zimowe obuwie. Niestety bardzo tanie buty, mało popularnych firm zazwyczaj wytrzymują tylko jeden sezon i na przyszłą zimę musimy powtórzyć wydatek. Dlatego też warto postawić na markowe, solidnie wykonane, z wysokogatunkowych materiałów obuwie, które wytrzyma kilka sezonów. Dzięki takiej decyzji możemy być spokojni o komfort i bezpieczeństwo swoich dzieci i w ostatecznym rozrachunku, taka decyzja może okazać się również właściwa pod względem ekonomicznym. W szczególności, jeżeli zainwestujesz w masywny i wytrzymały model, dzięki któremu Twoja pociecha będzie mogła bez przeszkód bawić się na zewnątrz, pomimo śnieżnej pogody. Odpowiednie połączenie wygody i funkcjonalności, to najważniejsze cechy zimowego obuwia dla dzieci. Idealne zimowe buty dla dzieci powinny być wykonane z dobrych materiałów, odpowiednio wyprofilowane, aby zapewnić prawidłowy rozwój stopy, oraz powinny chronić przed deformacjami kręgosłupa i tym samym zaburzeniami postawy. Dlatego też inwestycja w komfort i zdrowie Twojego dziecka, po prostu zawsze się opłaca. Szukając butów dla dziecka, oczywiście powinniśmy także zwrócić uwagę na ich estetyczną stronę tzn. ciekawy wzór i fason. Jednakże zdecydowanie nie jest to najistotniejsza kryterium, którym warto się kierować. 

 

Jak dobrać właściwy rozmiar zimowych butów dla dzieci?

 

Oczywiście zakup butów we właściwym rozmiarze dla dziecka, które ciągle rośnie, a jego ciało się zmienia i rozwija, nie jest łatwą sprawą. Dlatego też musimy zrobić odpowiednie pomiary stóp swojej pociechy, aby na zimę wybrać buty o jeden lub chociażby pół numeru większe. Optymalnie dla rozwoju dziecka jest zakupić obuwie większe ok. o 7-10 mm. Za duże buty mogą powodować obtarcia i także niekorzystnie wpływać na sposób stawiania stóp, na ich rozwój. Nieodpowiednie buty mogą także przyczyniać się do powstawania wad postawy.

 

Jaki rodzaj obuwia wybrać na trudne warunki pogodowe?

 

Jeżeli zima nas nie rozpieszcza tzn. zmagamy się z niskimi, mroźnymi temperaturami oraz obfitymi opadami śniegu, to powinniśmy w szczególności dobrze przemyśleć swój wybór. Kupując buty dla swojego dziecka, chcemy uchronić go przed zimnem, wilgocią, czy też przed dotkliwymi upadkami na zamrożonych powierzchniach. Do bardzo popularnego rodzaju obuwia, który rodzice chętnie wybierają dla maluchów, należą śniegowce. Są to buty niezwykle ciepłe, komfortowe i wodoodporne. Warto jednak zwrócić uwagę na to, czy cholewka jest właściwie dopasowana do nogi i odpowiednio wysoka. Poza tym są one bardzo łatwe i wygodne do zakładania.Z kolei, jeśli jest chłodno na zewnątrz, ale nie ma zbyt wiele śniegu, to dobrym wyborem są buty trekkingowe. Jest to typ obuwia adekwatny do pieszych wycieczek, po różnych typach nawierzchni. Świetnie nadają się do wszelkich spacerów po lesie, parku, czy też do zabawy na podwórku. Buty te zazwyczaj są wyposażone w antypoślizgową podeszwę, wodoodporną membranę i wyższą cholewkę. Dzięki temu doskonale sprawdzają się podczas wszelkich zabaw na zewnątrz, pomimo błota i wilgoci. W ofercie naszej internetowej hurtowni obuwia znajdziecie Państwo wiele modeli obuwia zimowego dla dzieci, które świetnie sprawdzi się podczas zimowych zabaw, nawet podczas trudnych warunków atmosferycznych. Dzięki temu Twoje dziecko nie przemarznie i przetrwa zimę z uśmiechem na twarzy.

 

Polecamy i zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

buty zimowe dla dziecka

 

pixelpixel