Dlaczego warto postawić na obuwie ze skóry naturalnej?

2022-06-27
Dlaczego warto postawić na obuwie ze skóry naturalnej?

Jeśli zastanawiasz się, czy w ogóle warto inwestować w nieco droższe produkty z prawdziwej skóry, czy też lepiej wybrać tańsze imitacje, to odpowiedź jest oczywista – skóra naturalna zawsze jest najlepsza. Z całą pewnością, kiedy zdecydujesz się na zakup butów z tego szlachetnego materiału, to będziesz mógł cieszyć się nimi przez wiele kolejnych sezonów. Natomiast przedmioty ze sztucznej skóry są mniej trwałe i dlatego też musimy je często wymieniać na nowe, a to się zwyczajnie nie opłaca.

Dlaczego opłaca się inwestować w obuwie ze skóry naturalnej?

 

Obuwie z prawdziwej skóry na pierwszy rzut oka może wydawać się zbyt drogie i to często powoduje rozterki przed zakupem. Wówczas zastanawiasz się, czy należy w nie inwestować. Jednak, gdy weźmiesz pod uwagę wszystkie ich zalety, szybko przekonasz się, że nie jest to zbędne marnotrawstwo, tylko wkład w nasze zdrowie, komfort i  tym samym dobre samopoczucie.

Oto kilka powodów, dla których warto wybrać obuwie ze skóry naturalnej:

  • Produkty z prawdziwej skóry nigdy nie wychodzą z mody. Skóra to niezwykle wytrzymały materiał, który był już stosowany w czasach prehistorycznych. Poza tym produkty z niej wykonane, zaliczane są do najbardziej uniwersalnych i stylowych akcesoriów modowych. Dotyczy to także ubrań takich jak kurtki, kamizelki, czy też płaszcze.

  • Skóra naturalna ze względu na swój neutralny charakter pasuje do wełny, bawełny, jeansu, tweedu i właściwie do większości ubrań. W obecnych czasach praktycznie każdy posiada w swojej szafie akcesoria i buty wykonane właśnie ze skóry.

  • Jeśli zainwestujesz w naprawdę dobre, skórzane buty, to masz gwarancję, że przy odpowiedniej pielęgnacji wytrzymają nawet 10 lat i dłużej. Po latach skóra naturalna nabiera wyjątkowej patyny, co dodaje jej oryginalności i charakteru.

  • Buty i inne produkty wykonane ze skóry ekologicznej obecnie również nie są tanie, zwłaszcza jeśli chodzi o znane marki modowe. Jednak po co inwestować w obuwie, które po chwili się zużyje i trzeba będzie je wyrzucić, skoro można kupić wysokiej jakości skórzane i stylowe buty, za nieco wyższą cenę? To samo dotyczy ubrań. Dlatego też należy się zastanowić, czy lepiej kupować kurtkę ze sztucznej skóry co rok, kiedy możesz mieć jedną z prawdziwej skóry przez 10 lat? Zdecydowanie warto postawić na jakość.

  • Produkcja i obróbka skór nie zanieczyszcza środowiska w taki sam sposób, jak produkcja materiałów sztucznych, które bardzo często są przetwarzane w miejscach, gdzie nie ma odpowiednich warunków pracy. Produkty z prawdziwej skóry są dobrze wykonane i pochodzą głównie od lokalnych przedsiębiorców. Lepiej więc promować produkty wysokiej jakości niż imitacje wątpliwego pochodzenia.

  • Wyroby skórzane możesz nosić przez cały rok.

obuwie skórzane American Club

Jakie są różnice między skórą naturalną i sztuczną? 

 

Chyba najważniejszą różnicą, która przyćmiewa wyższą cenę produktów z prawdziwej skóry, jest długowieczność i pierwszorzędna jakość. Poza tym, jeśli nie jest Ci obca troska o środowisko i ekologiczne myślenie, to właśnie produkty ze skóry naturalnej są najlepszą opcją. 

Produkty ze sztucznej skóry mogą wydawać się fajnym i tańszym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli chcesz podążać za najnowszymi trendami w modzie. Skóra ekologiczna wykonana jest z materiałów syntetycznych, a jej wierzchnia warstwa zazwyczaj bywa farbowana i imituje wygląd prawdziwej skóry. Jeśli więc wyrzucisz do kosza produkt syntetyczny, to będzie się on rozkładał przez kolejnych 100 lat i tym samym zanieczyszczał nasze środowisko.

Z kolei skóra naturalna to ekologiczny materiał, który ludzie używali już w czasach prehistorycznych do produkcji swoich ubrań. Jest on produktem ubocznym hodowli krów, świń, owiec, kóz, jaków, czy też wielbłądów. Istnieje niezliczona ilość sposobów wykorzystania skóry zwierzęcej. Służy ona do produkcji kurtek, butów, pasków, torebek i innych akcesoriów lub odzieży, która charakteryzuje się długą żywotnością. Po prostu wszystkie produkty z niej wykonane są bardzo wysokiej jakości, więc na pewno nie wyrzucisz ich po jednym sezonie noszenia, ponieważ jest ona bardzo trwałym materiałem. Dla porównania, jeśli wrzucisz skórzaną kurtkę, to w naturze przetrwa ona tylko 6 lat i nie będzie miała wpływu na przyrodę.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą! 

W szczególności polecamy skórzane męskie półbuty American Club!

pixelpixel