Dodatkowe funkcje zimowych butów roboczych.

2022-02-22
Dodatkowe funkcje zimowych butów roboczych.

Obecnie na rynku obuwniczym istnieje wiele różnych opcji, jeżeli chodzi o buty zimowe, oraz obuwie robocze. Zanim zdecydujemy się na zakup, warto wcześniej zrobić dokładny research, przyjrzeć się i przeanalizować funkcjonalność różnych modeli i dopiero wówczas wybrać najlepsze i odpowiednie do swoich aktywności buty. Po prostu dobre, zimowe buty to takie, które pozwolą nam z radością pokonywać pokryte śniegiem chodniki i szlaki przez cały sezon.

  1. Jakich funkcji należy szukać w zimowych butach roboczych?
  2. Jak skutecznie osuszyć obuwie robocze?
  3. W jaki sposób możemy ocieplić swoje buty zimowe?

Jakich funkcji należy szukać w zimowych butach roboczych?

Odpowiednie buty robocze odgrywają ważną rolę w utrzymywaniu ciepła i suchości stóp podczas pracy. Dlatego też powinny być wykonane z wodoodpornej skóry i pokryte zewnętrzną warstwą, chroniącą przed wilgocią. Zimą bardzo ważne jest, aby stopy pozostały suche, ponieważ przez wyziębienie możemy mieć poważne problemy ze zdrowiem. Właśnie dlatego wodoodporne, skórzane cholewki to podstawa, w tego rodzaju obuwiu. Zewnętrzna impregnacja pomaga również zapobiegać plamom soli, które są powszechne zimą. Pomaga też chronić cholewkę przed uszkodzeniem z powodu surowych warunków pogodowych. Jeśli nasze cholewki nie są wykonane z wodoodpornej skóry i zdecydujemy się na ich samodzielną pielęgnację, to musimy zastosować hydroizolację zalecaną przez producenta butów. Stosowanie niewłaściwego rodzaju hydroizolacji może w rzeczywistości zablokować oddychalność wewnętrznych systemów wodoodpornych i wpłynąć na ich niekorzystne funkcjonowanie.Kolejną ważną i bardzo przydatną funkcją jest także zastosowanie specjalnych uszczelek przy ściągaczach butów. Zimowe buty robocze z takim uszczelnieniem mają dużą zaletę w postaci dodatkowej warstwy ochronnej, która zapobiega przedostawaniu się wody do wnętrza butów. Uszczelnienie ściągacza to po prostu gumowa masa klejąca, która jest nakładana na szwy i ściągacze butów. Znajduje się ona dokładnie wzdłuż miejsca, gdzie cholewka styka się z podeszwą zewnętrzną.

Jak skutecznie osuszyć obuwie robocze?

Z kolei jeśli nasze stopy mają tendencję do silnego pocenia się, to warto, rozważyć zakup obuwia, które posiada wyjmowane wkładki. W ten sposób możemy je wyciągać każdego wieczoru po pracy i pozwolić im całkowicie wyschnąć, oraz wyprać i odświeżyć. Niektórzy pracownicy mają nawet pod ręką dodatkowy zestaw wkładek, aby w razie potrzeby móc je bez problemu wymienić.

W obecnych czasach na rynku dostępne są także specjalne suszarki do butów, które szybko i osuszają wnętrze obuwia roboczego po pracy. Aby to skutecznie wykonać i wysuszyć je głęboko w obszarach palców, to należy odwrócić buty i suszyć nad rozgrzanymi prętami. Jednak jest to raczej ciekawostka i rzadko ten sposób suszenia jest stosowany w rzeczywistości. Po prostu większość użytkowników decyduje się na wymienialne wkładki.

W jaki sposób możemy ocieplić swoje buty zimowe?

Jeżeli chcemy w prosty i naturalny sposób docieplić swoje zimowe obuwie robocze, to najlepiej zainwestować w skarpety z wełny merynosów. Zakup skarpet roboczych wykonanych z nieuczulającej wełny merynosów, to bardzo dobra decyzja.  Wełna merynosowa nie zbiera i nie zatrzymuje potu na skórze, jak bawełniana skarpeta. Dzięki czemu stopy pozostają suche i dlatego też możemy cieszyć się przyjemnym komfortem. Chociaż koszt może być nieco wyższy, to są one tego warte, ponieważ charakteryzują się dużą trwałością i lepiej trzymają się na stopach, niż bardziej konwencjonalne skarpety robocze.Podsumowując, to dobra hydroizolacja jest najważniejszym czynnikiem, którym należy się kierować przy zakupie obuwia roboczego, ponieważ zimą trudno uniknąć chodzenia  po śniegu i zimowym błocie. Dlatego też wszystkie buty zimowe powinny gwarantować  odpowiedni stopień ochrony przed wilgocią. Najlepszym modelem będą więc dwuczęściowe modele z wyjmowaną wkładką pod spodem, ponieważ zapewniają maksymalną wodoodporność.

Polecamy i serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Proponujemy wysokogatunkowe, męskie obuwie robocze!

pixelpixel