Jak odpowiednio wkomponować kolorowe obuwie do męskiej stylizacji?

2022-01-19
Jak odpowiednio wkomponować kolorowe obuwie do męskiej stylizacji?

Wybór kolorowych butów do męskich stylizacji może być świetnym sposobem, aby nasz strój był bardziej odważny i przyciągający wzrok. Dlatego też nieco ekstrawaganckie modele męskich półbutów w żywych, wyraźnych kolorach, mogą w znacznym stopniu uatrakcyjnić nasz codzienny look.

Jak połączyć kolorowe buty z męskim outfitem?

W zachowaniu harmonii pomiędzy wszystkimi elementami męskiego stroju mogą pomóc podstawowe zasady kompozycji. Wybór tylko jednego kolorowego elementu, lub użycie różnych barwnych motywów, może być świetnym sposobem na stworzenie pięknej stylizacji. Musimy jednak pamiętać, że operowanie kontrastami, to nie jedyna zasada, której powinniśmy się trzymać. Niezależnie od tego, która część stroju jest kolorowa tzn. górna część, spodnie, czy też buty, to warto zwrócić uwagę na uzupełnienie jej odpowiednimi odcieniami, aby efekt był spójny i zrównoważony. 

Dlatego też, jeśli zastanawiamy się, jak połączyć wszystkie kolory i tekstury tak, aby uzyskać oszałamiający efekt, to warto skorzystać z kilku przydatnych wskazówek.

Oto kilka zasad, które należy mieć na uwadze, decydując się na kolorowe obuwie:

  • Korzystanie z palety kolorów, może być świetnym sposobem na tworzenie oszałamiających, harmonijnych kombinacji, w których wszystkie kolory się świetnie uzupełniają. Komponując konkretną stylizację, powinniśmy więc sięgnąć po paletę i sprawdzić, który odcień odpowiada głównemu motywowi naszego stroju. Na przykład dla jasnoniebieskiego, kolorem dopełniającym jest pomarańczowy. Im bliżej zieleni jest odcień niebieskiego, tym bardziej czerwonawy staje się pomarańczowy. I analogicznie – im bliższy fioletowi jest odcień niebieskiego, tym bardziej żółtawy powinien być odcień pomarańczowy. Dlatego też do granatowego garnituru, idealnie sprawdzą się żółte buty. Z kolei jeśli chcemy, aby detale na naszych butach wyglądały odważniej, to poszukiwanie tego rodzaju kontrastu kolorystycznego, jest również najlepszym rozwiązaniem. Warto więc przyjrzeć się palecie barw i zapoznać się z kolorami uzupełniającymi, żeby właściwie komponować swoje  modowe zestawienia.

  • Jeśli nie chcemy ryzykować złych kombinacji,  to należy trzymać się bieli, czerni lub beżu, ponieważ jest to najłatwiejsze i najbezpieczniejsze rozwiązanie. Czasami chcemy po prostu dodać mały kolorowy detal, nie sprawiając, żeby nasz strój nadmiernie przyciągał wzrok. Kolorowe buty świetnie sprawdzą się w połączeniu z jednym z tych neutralnych kolorów. Najlepszym przykładem miejskiego szyku jest całkowicie czarny look, z parą butów we fluorescencyjnych kolorach.

  • Aby uatrakcyjnić swoją stylizację, możemy także połączyć elementy matowe z błyszczącymi. Kolorowe buty mogą wówczas jeszcze bardziej zwracać uwagę, w szczególności, jeśli wybierzemy kontrastujące tekstury. Błyszczące detale w odcieniach metalu, złota, srebra lub mosiądzu prezentują się oszałamiająco, głównie w połączeniu z ciemniejszym niebieskim lub zielonym odcieniem. Zabawa teksturami, na przykład wybór kombinacji aksamitu, zamszu i skóry z  całą pewnością nada naszemu strojowi zupełnie inny wymiar.

  • Właśnie dlatego zainwestowanie w jedną parę kolorowych półbutów, lub też typowo sportowych trampek może być świetnym sposobem na ożywienie naszego codziennego looku. Duża wyobraźnia projektantów obuwia daje dużą swobodę wyboru stylowym Panom, którym nie są obce najnowsze, modowe trendy, a niezwykle szeroka oferta także bardzo ułatwia właściwy wybór.

Po prostu za nasz interesujący wygląd odpowiedzialna jest umiejętność komponowania poszczególnych elementów garderoby w ten sposób, aby tworzyły gładkie przenikanie kolorów. Dzięki temu całość będzie wyglądała spójnie i stylowo. Życzymy więc prawdziwej przyjemności z kreatywnej zabawy modą i skomponowania wielu ciekawych zestawień i stylizacji.

Serdecznie zapraszamy na zakupy w naszej internetowej hurtowni obuwia!

Polecamy stylowe, męskie półbuty oraz szeroką gamę eleganckiego męskiego obuwia!

mokasyny american club

pixelpixel