Jak pozbyć się plam z białych butów. 

2019-02-15

Zapewne każdy z nas ma w swojej szafie białe obuwie. Nie ważne czy są to buty sportowe, czy eleganckie, biały kolor świetnie spisuje się jako uzupełnienie wielu stylizacji. Niestety noszenie takich butów ma też swoje wady, mianowicie bardzo łatwo ulegają zabrudzeniu. Czy jednak jesteśmy skazani na zakup środków chemicznych?

Z większością plam z pewnością poradzimy sobie za pomocą prostych, domowych sposobów. 

Czy słyszeliście o uniwersalnym zastosowaniu sody? Możemy jej używać do zrobienia wybielającej pasty do zębów, dzięki niej usuniemy kamień z czajnika elektrycznego, lub pozbędziemy się brudu z mikrofalówki. Oczywiście z równą łatwością dzięki temu środkowi wyczyścimy nasze białe buty. Wystarczy rozpuścić trzy łyżeczki soli w szklance wody. Następnie nasączamy ściereczkę przygotowanym roztworem i przecieramy zabrudzenia. Nasza mikstura powinna poradzić sobie z większością plam. 

Do często polecanych sposobów należy użycie soku z cytryny. W tym wypadku również przygotowujemy stosowny roztwór soku cytrynowego z niewielką ilością wody. Podobnie jak we wcześniejszym przepisie, używamy go do przecierania zabrudzonej powierzchni buta. Dodatkowym bonusem będzie przyjemny zapach, o jaki wzbogacimy nasze ulubione obuwie. 

Wykonane ze skóry lub zamszu buty warto przetrzeć octem. Wystarczy nalać odrobinę płynu na nawilżoną tkaninę i użyć jej do wyczyszczenia zabrudzonych miejsc. Po wykonanym zabiegu pamiętajmy, aby przepłukać powierzchnię buta czystą wodą. 

Ostatnim sposobem jest użycie płynu do naczyń. Ten detergent, który znajdziemy w każdym domu, świetnie daje sobie radę nawet z trudniejszymi zabrudzeniami. Oczywiście cała procedura czyszczenia wygląda bardzo podobnie do poprzednich sposobów. Wystarczy wilgotna szmatka, kilka kropel płynu i nieco determinacji. 

Pamiętajmy, że im szybciej zabierzemy się z czyszczenie naszych butów, tym mamy większą szansę na powodzenie. Nie warto odkładać tego na kolejny dzień.
pixelpixel