Jak utrzymać ciepło stóp w zimowym sezonie?

2018-11-30

 
Z pewnością każdy z nas dysponuje solidnymi zimowym obuwiem. Jednak pomimo tego doskonale znamy uczucie dotkliwego przemarznięcia stóp pomimo odpowiednich butów. Długotrwałe oczekiwanie na autobus na zaśnieżonym przystanku, spacery po skutych lodem chodnikach stanowią wyzwanie zarówno dla zakupionych zimowych butów, jak i naszego zdrowia.

Co w takim razie możemy zrobić, aby jeszcze lepiej zabezpieczyć się przed nadchodzącą zimą?

 Pierwszym rozwiązaniem jest użycie odpowiednich skarpet. Należy w tym miejscu rozprawić się z mitem grubej skarpety lub nawet kilku skarpet, które mają świetnie chronić przed zmarznięciem. Nic bardziej mylnego. Jeżeli stopa jest uciskana, to spowalniamy krążenie krwi. W efekcie szybciej się wychładzamy. Dobrym rozwiązaniem jest użycie niezbyt grubej skarpety, ale wykonanej z właściwego materiału. Najlepszym rozwiązaniem będzie wełna. Jest to świetnie izolujący, a jednocześnie oddychający materiał, który zapewni przyjemne ciepło wewnątrz buta. 

Jeżeli pomimo wszystko nadal marzną nam stopy, użyjmy odpowiednich wkładek. Wkładki do butów zdecydowanie podniosą ich właściwości izolacyjne. W naszej hurtowni można zakupić specjalne wkładki do obuwia pokryte srebrną, silnie izolującą powłoką. Warto wiedzieć, że zimna powierzchnia, na której stoimy, mocniej wychładza stopy niż owiewające nas mroźne powietrze. 

Dla wyjątkowych zmarzluchów istnieją specjalne wkładki podgrzewające. Zasilane bateriami podtrzymują wysoką temperaturę we wnętrzu buta, zabezpieczając przed nawet najsilniejszymi mrozami. 

Warto też pamiętać, aby zawsze dokładnie suszyć buty. Nawet odrobina wilgoci, która pozostanie w naszych butach nie tylko przyspieszy ich zużycie ale także przyczyni się do szybkiego wychłodzenia stóp, a w rezultacie całego ciała. 
pixelpixel