Jakie buty wybrać dla dziecka na wiosenne wędrówki. 

2019-03-29

Wiosna już wyraźnie zagościła za oknem, jest to czas, kiedy chętniej wychodzimy na zewnątrz. Wiosenne spacery z naszymi pociechami, to świetna okazja na zabawę na świeżym powietrzu. Oczywiście ta pora roku wymaga specyficznego obuwia dla naszego dziecka, teraz możemy zrezygnować z ciężkich butów zimowych, zastępując je obuwiem wiosennym.

Jakie buty powinniśmy wybrać na wiosnę, zwłaszcza jej wcześniejszy okres, kiedy pogoda charakteryzuje się zmiennością?

Na wstępie możemy rozprawić się z mitem, że tylko drogie buty będą dobre dla naszej pociechy. Pamiętajmy, że stopa naszego dziecka ciągle rośnie i w kolejnych sezonach będziemy ponownie musieli dokonywać zakupu. Obecnie na rynku istnieje wiele propozycji mniej znanych firm, które oferują świetnej jakości obuwie, wystarczy wymienić takie firmy jak Viggami, czy American Club.

Przejdźmy jednak do wyboru konkretnego modelu butów. Najlepiej podczas wiosennych spacerów spiszą się półbuty, ewentualnie trzewiki, powinniśmy wybrać wariant bez ocieplenia charakterystycznego dla obuwia zimowego. Buty skórzane z racji użytego materiału będą posiadały bardzo dobrą wentylację, jednak modele ze sztucznej skóry rekompensują ten brak przemyślaną konstrukcją, ich dodatkowym atutem będzie łatwiejsza konserwacja. Warto, aby zakupiony bucik posiadał sztywny zapiętek, dzięki czemu pięta nie będzie przeskakiwała na boki. Zwróćmy też uwagę na podeszwę, powinna być elastyczna, co zapewni wygodę podczas dłuższego marszu. Jeżeli chodzi o wielkość obuwia, to oczywiście but powinien być nieco większy niż rozmiar stopy, oraz nieco szerszy, tak aby nie gniótł paluszków.

Kiedy za oknem jest deszczowa aura, powinniśmy wybrać jakiś model kaloszy. Pamiętajmy, aby założyć do nich bawełniane skarpety, które zapobiegną poceniu stopy. Podczas ciepłych dni warto skorzystać z sandałków. Młodsze dziecko z uwagi na wrażliwą konstrukcję stopy powinno skorzystać z zabudowanych z tyłu modeli. Tak jak wspomniano powyżej, sztywny zapiętek pomoże trzymać w jednym miejscu piętę. Natomiast sandałki zabudowane z przodu uchronią nasze dziecko przed stłuczeniami podczas zabawy na zewnątrz.

Zapraszamy do zapoznania się z szeroką ofertą butów dla dzieci, dostępną w naszej hurtowni.
pixelpixel