Jakie jest najlepsze obuwie szkolne dla dzieci?

2020-08-19
Jakie jest najlepsze obuwie szkolne dla dzieci?Kończą się wakacje i wielkimi krokami zbliża się kolejny rok szkolny. Dlatego też rodzice muszą zadbać o wyprawkę szkolną i potrzebne akcesoria takie jak plecak, długopisy, pisaki, farby, zeszyty, czy też książki. Niezbędnym elementem są także odpowiednie buty. Mając na uwadze wiele godzin lekcyjnych spędzonych w szkole, warto wybrać nie tylko estetyczny, ale także wygodny oraz funkcjonalny model.

  1. Jakie są szkolne wymogi co do rodzaju obuwia?
  2. Jakie są cechy dobrego obuwia szkolnego?
  3. Nasza propozycja


Jakie są szkolne wymogi co do rodzaju obuwia?


Jeśli jeszcze nie zaopatrzyliśmy swojej pociechy w odpowiednie buty do szkoły, to warto wcześniej zapoznać się z wytycznymi danej szkoły. Zanim na dobre rozpoczną się poszukiwania idealnych fasonów, konieczne jest ich dopasowanie do dydaktycznych oczekiwań. W wielu placówkach należy wyposażyć uczniów w buty czarne lub granatowe, z obowiązkową, białą lub jasną podeszwą. Taki wymóg wyłania się z praktycznych względów, gdyż buty na jasnych podeszwach nie rysują podłóg. Dzięki temu podłogi mniej się niszczą oraz oszczędza to wiele pracy personelowi sprzątającemu. Idealnym więc wyborem w takiej sytuacji są trampki lub tenisówki dla dzieci. Dlatego też właśnie ten rodzaj obuwia sprzedaje się najczęściej. Zwłaszcza na początku roku szkolnego. Idealnie nadają się one jako buty na zmianę oraz jako obuwie na lekcje wychowania fizycznego.

Jakie są cechy dobrego obuwia szkolnego?


Nasze dzieci przebywają w szkole nawet 7-8 godzin dziennie, w jednej parze butów. Oczywiste więc jest, że muszą być one wyjątkowo komfortowe w użyciu. Powinny być także łatwe do założenia, przewiewne i wyposażone w miękką, wygodną podeszwę. Dobrze dobrane obuwie to także wyznacznik zdrowia naszego dziecka. Młoda stopa ciągle się kształtuje i rośnie, dlatego także buty powinny wykazywać się zgodną z dziecięcą anatomią konstrukcją.
Każda szkoła, czy też przedszkole może mieć własne wymogi co do odpowiedniego obuwia. Dlatego też, jeżeli już je znamy, to czas na poszukiwania właściwego wzoru i modelu. Niezwykle ważną cechą, którą powinniśmy się kierować, jest wytrzymałość i solidne wykonanie. Wiadomo, że dzieci dzięki swojej rozpierającej energii niezwykle szybko niszczą zarówno odzież, jak i buty. Dobrze więc wybrać buty wykonane z wysokogatunkowych, trwałych materiałów, które przetrwają cały sezon szkolny. Najlepiej, aby to były sprawdzone i docenione marki. Szukając obuwia dla dzieci, warto zwrócić uwagę na rodzaj materiału, dobrze wyprofilowaną konstrukcję i podeszwę buta. Ważne jest, aby obuwie było lekkie, przewiewne i wygodne, gdyż dzieci używają go przez wiele godzin podczas pobytu w szkole. Jeśli chodzi o właściwą konstrukcję dziecięcego obuwia to istotna jest dobrze wyprofilowana, anatomiczna podeszwa. Najlepiej, aby była wykonana z antypoślizgowego materiału, co może zapobiec niepotrzebnym kontuzjom. Z kolei usztywniony zapiętek i szeroki czubek buta zapewnią właściwy rozwój stopy dziecka oraz  zagwarantują wygodę podczas użytkowania.Oczywiście oprócz trwałości i funkcjonalności obuwia należy również zwrócić uwagę na ciekawy i atrakcyjny wzór, który będzie podobał się małemu odbiorcy. Dzieci także nie chcą odstawać od rówieśników i pragną, wyglądać modnie i stylowo. Z kolei nastolatki właśnie przy pomocy stroju chcą podkreślać swoją oryginalność i indywidualność. Dlatego też rodzicom dużo trudniej trafić w ich gusta. Niekiedy stawiają na konkretne marki, innym razem na szczególnie ciekawy design, który pozwoli się wyróżnić. Być może jest to dosyć trudny wybór, ale nasza oferta być może nieco go ułatwi. Znajdziecie w niej Państwo szeroki wybór obuwia szkolnego. Proponujemy wiele interesujących modeli tenisówek, trampków oraz obuwia sportowego, które z pewnością świetnie sprawdzi się podczas zajęć szkolnych. Serdecznie zapraszamy!

Nasza propozycja


Na szczególną uwagę zasługują
tenisówki dziecięce Clibee, dostępne w kolorze granatowym z niebieskimi elementami. Zostały one estetycznie wykonane z wysokogatunkowych materiałów tekstylnych. Posiadają antypoślizgową podeszwę i regulowane zapięcie na rzepy. Zapewnia to duży komfort użytkowania oraz idealne dopasowanie obuwia do każdej stopy. Tenisówki Clibee doskonale sprawdzają się jako buty do przedszkola, szkoły czy też do codziennej zabawy na dworze.

tenisówki szkolne clibee

pixelpixel