Jakie klapki wybrać na basen.

2019-02-01

Pływanie to doskonały sposób na zachowanie sprawności i zdrowia. Coraz więcej ludzi decyduje się na ten rodzaj rekreacji ze względu na jego wszechstronne działanie. Ten rodzaj ruchu doskonale aktywizuje nieomal wszystkie mięśnie naszego ciała, świetnie też sprawdza się jako forma rehabilitacji. Jeżeli jednak jesteśmy stałymi bywalcami basenów pływackich, to być może zastanawialiśmy się nad zakupem odpowiednich klapek.

Oczywiście klapki basenowe nie są obowiązkowym wymogiem większości pływalni, jednak ze względów higienicznych i bezpieczeństwa warto rozważyć ich zakup. Pamiętajmy, że klapki basenowe chronią nas przed infekcjami bakteryjnymi i grzybiczymi stóp oraz zapewniają bezpieczeństwo podczas chodzenia po śliskiej powierzchni. Klapki doskonale sprawdza się u dorosłych i jako obuwie basenowe dla dzieci. Nasze pociechy z reguły są bardziej aktywne i antypoślizgowe obuwie z pewnością zmniejszy ryzyko przypadkowych urazów. 

Przed zakupem klapek warto zwrócić uwagę na kwestię wielkości. Źle dopasowane do naszej stopy klapki będą powodować obtarcia. Natomiast zbyt duże łatwo mogą zsunąć się ze stopy.Obecnie mamy wiele modeli klapek, dostępnych w różnych kolorach. Zastanówmy się nad wyborem odpowiedniego dla nas. Ten rodzaj obuwia nadaje się nie tylko na basen, świetnie sprawdzi się na plaży, czy podczas krótkich wakacyjnych spacerów. Pamiętajmy jednak aby nie używać klapek podczas dłuższych wędrówek, nawet podczas upalnych dni. Niestety konstrukcja buta sprawia, że stopa dosyć szybko się w nich męczy. 

Wśród fasonów klapek basenowych możemy wyróżnić: 

Chodaki, czyli klapki w formie pełnych butów, wyposażonych z tyłu w pasek uniemożliwiający ich przypadkowe zsunięcie. Solidna konstrukcja chroni naszą stopę przed stłuczeniem, a antypoślizgowa podeszwa skutecznie dba o nasze bezpieczeństwo. Klapki takie świetnie nadają się na basen. Najpopularniejszym typem tego typu obuwia są kroksy. 

Klapki basenowe — plażowe. To najpopularniejszy model klapek basenowych. Wykonane z antypoślizgowej gumy doskonale nadają się na basen. Natomiast dzięki lekkiej konstrukcji łatwo je zabrać na piknik czy krótki wypad za miasto. Możemy wybierać wśród nich z olbrzymiej ilości modeli. Dzięki temu łatwo dopasować je do wakacyjnych stylizacji. 

Klapki na koturnie, to nieco mniej popularny fason. Nie są one, aż tak funkcjonalne, jak opisywane powyżej modele. Jednak jeżeli chcemy postawić na oryginalność, ich zakup okaże się trafnym wyborem. 

W naszej hurtowni oferujemy wiele modeli klapek basenowych. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą.
pixelpixel