Jakie męskie buty wybrać do pracy w biurze.

2019-01-04

Zastanawiając się nad zakupem męskich butów do pracy, stajemy przed dylematem, jaki rodzaj butów wybrać. Przede wszystkim jest to istotna kwestia, jeżeli naszym środowiskiem pracy jest biuro, urząd albo inne miejsce wymagające określonego dress kodu. 

Jeżeli charakter naszej pracy, jest bardzo oficjalny, nie mamy dużego pola manewru. Do noszonego garnituru będą pasowały eleganckie, lakierowane buty. Ich kolor powinien być raczej stonowany, najczęściej wybieramy czarne lub granatowe modele. Pewną dowolność mamy jedynie w wyborze sznurowania lub kształtu końcówki buta. Odpowiednie będą zarówno buty z wydłużoną końcówką, jak i zaokrąglonym „noskiem”. 

Jeżeli nasza praca nie wymaga zachowania aż takiego poziomu sformalizowania, to świetnym wyborem będą półbuty. Oczywiście nie wybieramy typowo sportowych modeli. Jednak odpowiednio dobrane buty, dopasowane do reszty noszonej odzieży, mogą się bardzo dobrze prezentować. Ich dodatkową zaletą jest zapewniony duży komfort, co jest niezwykle istotne, kiedy w wybranym obuwiu musimy spędzić wiele godzin. Pamiętajmy, aby też nie przesadzać z kolorami. Powinniśmy zdecydować się na półbuty w ciemnych kolorach. Odpowiednie będą odcienie brązy, granatu oraz czerni. 

Pewną równowagę pomiędzy dwoma opisywanymi stylami, zapewnią nam półbuty skórzane. Jeżeli cenimy komfort, a jednocześnie chcemy prezentować nieco bardziej oficjalny styl, to nasz wybór powinien paść właśnie na ten rodzaj obuwia. Wykonane ze sztucznej lub naturalnej skóry w odpowiednio stonowanych kolorach, będą świetnie pasowały do marynarki. Chociaż sztuczna skóra służąca do wyrobu obuwia jest coraz lepsza, to jednak skóra naturalna będzie lepiej dostosowywać się do kształtu naszej stopy, zapewniając jeszcze większą wygodę podczas pełnienia codziennych obowiązków.

Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą półbutów męskich dostępnych w naszej ofercie
pixelpixel