Jakie wkładki do butów wybrać?

2021-02-22
Jakie wkładki do butów wybrać?

Właściwie dobrane wkładki do butów to podstawa naszej wygody i komfortu na co dzień. Dlatego też warto postarać się zaznajomić z tym tematem, ponieważ źle dobrane wkładki, mogą bardzo niekorzystnie wpłynąć na nasze zdrowie. 

 

  1. Jakie są rodzaje wkładek do butów?
  2. Czym są wkładki ortopedyczne?
  3. Jakie wkładki do butów wybrać?

 

Jakie są rodzaje wkładek do butów?

 

Źle dobrane wkładki lub też ich brak, może zaprocentować różnymi nieprzyjemnymi dolegliwościami. Niewłaściwe stawianie stóp, nie tylko może sprawiać dyskomfort, ale także może doprowadzić do przykrych schorzeń bioder, kolan i kręgosłupa. Dlatego też nie należy oszczędzać na zdrowiu i kierować się ceną, tylko przygotowując się do zakupu, powinniśmy zwrócić uwagę na odpowiednie dopasowanie do stopy.Wkładki do butów posiadają różne funkcje. Ujmując to bardzo ogólnie, dzielą się na wkładki profilaktyczne i wkładki zdrowotne.Wkładki profilaktyczne do butów nie korygują wad postawy i nie wpływają na sposób ustawiania stóp, jedynie zapewniają komfort użytkowania. Dlatego też można je zakupić w większości sklepów obuwniczych, czy też drogerii. Są to pełne wkładki w wielu różnych rozmiarach lub też tzw. połówki, czyli podpiętki. Są one wykonywane ze skóry lub z syntetycznych materiałów, ale w obu przypadkach mają na celu uzyskanie większego komfortu podczas chodzenia. Dodatkowe wkładki są niezbędne do butów, które mocniej obciążają stopy, albo zastosowane w obuwiu wkładki powodują odciski, odparzenia i są wyjątkowo niewygodne. Niektóre buty na wysokim obcasie powodują duże przeciążenie stóp, a ucisk sprawia, że na skórze powstają zgrubienia i bolesne odciski. Oprócz tego, podczas noszenia butów na wysokim obcasie, dochodzi do nadmiernego napinania ścięgna Achillesa. Dlatego też często dochodzi do jego kontuzji. Dla Pań preferujących właśnie ten rodzaj obuwia najodpowiedniejsze są wkładki żelowe. Jest to specjalny gatunek wkładek, który gwarantuje właściwe ułożenie stóp podczas chodzenia oraz skutecznie odciąża ścięgno Achillesa. Z kolei, jeśli potrzebujesz wkładek do zbyt dużych butów, to również są one ogólnie dostępne. Dzięki nim możesz z łatwością zmniejszyć nadmierną przestrzeń wewnątrz buta i idealnie dopasować obuwie do swoich stóp. Innym rodzajem wkładek są wkładki podwyższające, które pozwalają nieco oszukać na wzroście i dodać sobie kilka centymetrów. Dostępne są zarówno wkładki podwyższające do butów damskich, jak i męskich. 

 

Czym są wkładki ortopedyczne?

 

W przeciwieństwie do wkładek profilaktycznych, które zapewniają nam jedynie wygodę, to wkładki ortopedyczne należą do wkładek zdrowotnych. Ich podstawowym zadaniem jest korekcja wad postawy i zmniejszenie dolegliwości bólowych wywołanych nadmiernym obciążeniem kręgosłupa, kolan i bioder. Dzięki odpowiedniemu stawianiu stóp podczas chodzenia możemy znacznie poprawić stan naszego zdrowia, a co za tym idzie, ogólne samopoczucie. Wkładki ortopedyczne przeznaczone dla dzieci, mają znaczny wpływ na kształtujący się układ kostny. Natomiast wkładki dla dorosłych, ze względu na to, że mamy już w pełni ukształtowany kościec, mogą jedynie działać wspomagająco przy niektórych schorzeniach i spowolnić ich postępowanie.  

 

Jakie wkładki do butów wybrać?

 

Jeśli zamierzasz kupić odpowiednie do swoich zapotrzebowań wkładki, to musisz dobrze przemyśleć swój wybór. Wiele rodzajów wkładek profilaktycznych, jak i zdrowotnych, możemy zamówić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Dlatego też, jeżeli nie masz problemów zdrowotnych i uwielbiasz klasyczne szpilki, to powinnaś postawić na wkładki żelowe. Z kolei, jeśli Twoje ulubione buty są nieco za duże i obawiasz się bolesnych obtarć, to wybierz wkładki wypełniające, czyli powiększające przestrzeń w bucie. Być może jesteś mężczyzną średniego wzrostu i możesz dokonać małego oszustwa, wybierając wkładki podwyższające, dodając sobie kilka centymetrów. Z kolei, jeżeli masz problem ze zdrowiem, to warto skonsultować się z lekarzem i dobrać właściwe wkładki ortopedyczne. Aby mieć gwarancję, że zakupione wkładki będą idealnie dopasowane do naszych stóp, można także zamówić wkładki wykonane na miarę. Oczywiście taki wybór z pewnością będzie najbardziej trafiony, ale też będzie wiązał się z odpowiednio wyższą ceną. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej hurtowni obuwia!

pixelpixel