Kilka sposobów jak usunąć nieprzyjemny zapach z butów.

2018-07-14Na rynku jest wiele preparatów pomagających uporać się z nieprzyjemnym zapachem wewnątrz butów. Jednak za nim zdecydujemy się na zakup jakiegoś możemy spróbować kilku domowych sposobów.


Jedną z metod jest wykorzystanie sody oczyszczonej. Ten znany środek, który posiada mnogość zastosowań dobrze pochłania zapachy, wykazując przy tym  właściwości bakteriobójcze. W naszym celu powinniśmy wsypać ją na kilka godzin do wnętrza buta, dając jej czas aby spełniła swoje zadanie. Minusem powyższego sposobu jest kłopotliwe usunięcie proszku  z wnętrza obuwia.

Kolejnym sposobem jest wykorzystanie herbaty ekspresowej. Powinniśmy włożyć kilka woreczków do środka pozostawiając je np. na całą noc. Herbata nie zadziała bakteriobójczo jak soda, jednak powinna poradzić sobie z nieprzyjemny zapachem.

Możemy także użyć specyficznego połączenia skórki cytryny z liśćmi szałwii. Zioło szałwii wykazuje działanie antybakteryjne, a skórka z cytryny nie tylko świetnie wchłania zapachy, ale także nadaje butom delikatny, przyjemny aromat. Najlepiej naszą mieszankę wsypać do płóciennego woreczka, który później włożymy do butów.

Niestety buty, które w przewadze są wykonane z tworzyw sztucznych, mogą mieć tendencję do generowania nieprzyjemnej woni. Chcąc się przed tym zabezpieczyć  dobrym pomysłem jest zakup wkładek do butów wykonanych z naturalnych materiałów.
pixelpixel