Kozaki — idealne damskie obuwie na zimowy sezon. 

2018-11-23


Na pytanie o najpopularniejsze obuwie zimowe dla kobiet, z pewnością większość osób odpowie - kozaki. Jednak historia kozaków jako obuwia damskiego wcale nie jest tak długa. Buty z wysoką cholewką przez większość epok były kojarzone z garderobą męską. 

Kozaki pojawiły się na arenie dziejów jako obuwie wojskowe. W XVII wieku stały się typowym elementem żołnierskiego stroju. Buty z wysoką cholewką znajdowały się na wyposażeniu Huzarów oraz właśnie Kozaków. Warto wspomnieć, że ówcześnie Kozacy barwili wspomniane obuwie na charakterystyczny żółty kolor.

Z czasem ten typ obuwia zaczął być standardowo używany w jeździe konnej. Chętnie korzystano z niego podczas polowań, a także zawodów jeździeckich. Stopniowo opisywane buty zaczęły być kojarzone z kadrą oficerską. Wytrzymałe, wykonane z wysokiej jakości skóry buty między innymi ze względu na wysoką cenę nabrały cech elitarności. Wtedy też przylgnęła do nich nazwa oficerek. 

Kozaki jako typowo damskie obuwie pojawiło się w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Rewolucja obyczajowa towarzysząca tamtym czasom doprowadziła do powstania nowych trendów także w modzie. Jednak prawdziwy rozkwit zainteresowania tym typem butów przypada na lata dziewięćdziesiąte. To właśnie wtedy projektanci tworzą mnogość kreacji i modeli. Pojawiają się fantazyjne kształty obdarzone mnogością kolorów. Eksperymentowano także z podeszwą, wzbogacając buty o koturny, a nawet szpilki. 

Dzisiaj kozaki to nieodłączny element garderoby każdej kobiety. Popularność butów z czasem wcale nie zmalała, co udowadnia nam każdy jesienno-zimowy sezon. 

W naszej hurtowni obuwia znajdą Państwo interesujące modele kozaków. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.
pixelpixel