Sandały turystyczne.

2018-08-17

W okresie letnim, kiedy upały sięgają trzydziestu stopni sandały stają się doskonałą alternatywą dla butów turystycznych. Maksymalnie przewiewne, lekkie, dopasowane do stopy nadają się zarówno do pieszych wycieczek, jak również sprawdzają się jako buty uniwersalne.

Oczywiście kiedy mamy w planie pokonać nieco dłuższą i bardziej wymagającą trasę, naszym słusznym wyborem, będzie skorzystanie z wybranego modelu sandałów zabudowanych. Jeżeli but ma mieć przeznaczenie typowo turystyczne zwróćmy uwagę na jego podeszwę. Powinna mieć charakterystyczne żłobienia znane z obuwia trekingowego. Pamiętajmy, że powyżej wymienione obuwie nadaję się maksymalnie na średnio wymagające trasy, nie wybierajmy się w sandałach np. w wysokie góry.

Jeżeli nasze wypady są typowo rekreacyjne, właściwym wyborem są popularne sandały paskowe. Lekkie, zajmujące mało miejsca i z łatwością zmieścimy je do plecaka. Dzięki swojej konstrukcji zapewniają maksymalny komfort zarówno w trakcie niedalekich wypraw jak również nadają się do chodzenia po miejskich drogach. 

Pamiętajmy, że sandały, których przeznaczeniem jest szeroko rozumiana turystyka powinny być przede wszystkim wygodne i wytrzymałe. Dla tego zwróćmy uwagę z jakich materiałów zostały wykonane. Chociaż sandały zrobione z materiałów naturalnych są wygodniejsze i przyjemniejsze dla naszych stóp, to niezbyt nadają się do kontaktu z wodą. Dla tego jeżeli przewidujemy, iż nasza trasa zahacza o wodne zbiorniki, miejsca z podwyższoną wilgocią terenu raczej zdecydujmy się na obuwie wykonane z materiałów syntetycznych. 

Nasza hurtownia oferuje niezwykle szeroki przekrój modeli sandałów. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą, z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie.
pixelpixel