Tenisówki Twój wybór na wiosnę

2019-04-26
Tenisówki Twój wybór na wiosnęCiepłe i słoneczne dni, szczególnie wiosną zachęcają nas do wymiany garderoby na lżejszą i adekwatną do pory roku. Z przyjemnością zrzucamy grube, ciepłe ubrania i szukamy bardziej przewiewnych i komfortowych stylizacji.
Kwiecień i maj to przecież jedne z najbardziej malowniczych miesięcy, dlatego wraz z eksplozją kolorów za oknem, zmienia się nasz styl. Pragniemy poczuć się swobodniej, więc poszukujemy bardziej energetycznego stroju, który będzie doskonale współgrać z budzącą się przyrodą.

Wbrew pozorom obuwie, to jeden z istotniejszych elementów naszego ubioru. Niewygodne buty mogą popsuć satysfakcję z nawet najbardziej dopracowanej kreacji, z drugiej strony dobrze dobrane obuwie nie tylko podkreśli Twój wygląd, ale także sprawi, że będziesz się czuł się wyjątkowo..

Obecnie na rynku istnieje wiele ciekawych modeli i typów butów, a jednak tylko nieliczne z nich, mogą konkurować z tenisówkami pod względem wygody i gwarancji swobodnego wyrażania siebie. Oczywiście możesz stwierdzić, że tenisówki nie nadają się do wszystkiego i jest to po części prawda. Tenisówki nie będą pasowały do bardzo formalnego stroju, jednak obecnie dysponujemy tak szerokim wachlarzem modeli, że znajdzie wśród nich coś dla siebie nawet zwolenniczka lub zwolennik swobodnej elegancji.

Tenisówki
Tenisówki są właśnie tym rodzajem obuwia, które pomoże wyrazić Twoją indywidualność. Ponadto są to doskonałe buty dla osób, które nie obawiają się eksperymentować. Zarówno interesująco może wyglądać połączenie skórzanych tenisówek z marynarką i jeansami, jak i połączenie białych trampek z kolorową sukienką i stylowym kapeluszem. Jeżeli jednak nie jesteś fanem stylizacji, które zwracają uwagę, tenisówki będą zawsze dobrze wyglądać z jeansami, szortami, czy spódnicą. Można wręcz pokusić się o stwierdzenie, że ten rodzaj butów doskonale dopasuje się do większości Twoich strojów, przeznaczonych na cieplejszą aurę, więc jeśli masz dylemat, jakie buty dopasować do swojej kurtki, lub ulubionych jeansów sięgnij po uniwersalne obuwie wiosenne, czyli tenisówki.
Jeżeli zastanawiasz się jaki kolor obuwia wybrać, sprawdź jedną z naszych propozycji. Wykonane według klasycznego wzoru jasno-błękitne tenisówki doskonale wpiszą się w Twój styl.

Tenisówki AMERICAN CLUB D17-DSLN-14LBUI LT.BLUE


Wygląd to nie wszystko, czy tenisówki są zdrowe dla naszych stóp?

Tenisówki wywodzą się z obuwia sportowego, które początkowo było używane głównie przez tenisistów i koszykarzy. Pierwotną marką, która wprowadziła je do powszechnej sprzedaży, była marka Converse. Buty tej firmy były bardzo proste w swojej konstrukcji, na którą składała się kauczukowa podeszwa i płócienny wierzch.

Oczywiście, wraz z upływem czasu, ten prosty model zyskiwał wiele różnorodnych modyfikacji ewoluując w sportowe sneakersy. Zostały one wzbogacone o najnowocześniejsze technologie, które sprawiły, że obecnie niepodzielnie królują na parkietach i boiskach.
Z drugiej strony, tenisówki zyskały wymyślne kształty i bajeczne wzory, dzięki którym wzniosły się na modowe wybiegi.
Jednak nadal największą popularnością cieszą się proste tenisówki, które wcale nie tak bardzo odbiegają od pierwowzoru z 1917 roku, kiedy ruszyła ich pierwsza masowa produkcja.

Tenisówki AMERICAN CLUB DLH-18-9120-15

Z założenia buty, które są przeznaczone do uprawiania sportu, muszą być wygodne i zdrowe zarówno dla naszych stóp, jak i aparatu ruchu. Należy pamiętać, że jeżeli podstawa naszego ciała pozostaje w pozycji niekorzystnej z punktu widzenia anatomii, wpływa to na całą sylwetkę i oczywiście sposób, w jaki się poruszamy. Ciało człowieka ma olbrzymie możliwości kompensacji i z czasem możemy czuć się w miarę wygodnie, nawet w bardzo wysokich szpilkach, jednak zawsze zapłacimy za to, określoną cenę wyrażoną naszym zdrowiem. Tenisówki jako obuwie sportowe musi spełniać ten podstawowy dla naszego zdrowia warunek, czyli właściwą pozycję całego ciała, względem podłoża.

Kolejną ważną cechę tych butów można określić frazą: „mniej znaczy lepiej”.

Najczęściej wybierany model tenisówek jest maksymalnie prosty. Wspomniana już wcześniej płaska gumowa podeszwa i płócienny wierzch, opisują najpopularniejszy wygląd tenisówek. Nie mają one, jak większość typowych butów sportowych - amortyzacji, nie posiadają również technologii eliminującej wstrząsy. Owszem, tego typu zabezpieczenia przydają się osobom intensywnie uprawiającym sport. Powyższe właściwości chronią przed kontuzjami, jednak dla przeciętnie aktywnej osoby, efekt może być wręcz przeciwny.

Kiedy buty przejmują funkcje właściwe dla stopy, wówczas zaczynają ją osłabiać. Zaczynamy inaczej stawiać stopę podczas chodzenia i biegania, tracimy też odpowiedni tonus mięśni. Efekt ten zauważono podczas biegów długodystansowych, stąd coraz częściej widzi się osoby trenujące w lekkich butach, typu Vibram, a nawet wzrasta popularność biegania bez obuwia.

Dlatego właśnie wybór prostych tenisówek, które tylko nieznacznie chronią stopę, a jednocześnie gwarantują utrzymanie naturalnej pozycji ciała, okazuje się trafnym, a jednocześnie tanim rozwiązaniem.

Tenisówki jako element popkultury.

Dlaczego niektóre zjawiska modowe przemijają, a innym udaje się trwać przez dekady? Sprawia to opowieść, jaką uda się stworzyć wokół danego elementu garderoby. Tak właśnie stało się z tenisówkami. Popularne trampki, jako obuwie sportowe, prawdopodobnie pozostałoby wyłącznie butami przeznaczonymi dla określonej niszy, jednak narracja, jaką udało się wokół nich wytworzyć, całkowicie zmieniła ich charakter.

Bezpośrednim „winnym” są złote lata sześćdziesiąte. Jak każdy doskonale wie, jest to moment przełomowy, zarówno dla obyczajów, jak i mody. Ulica zaludnia się kolorowymi postaciami, a nadrzędną wartością staje się wolność i możliwość wyrażenia własnej indywidualności. Tenisówki noszą gwiazdy rocka, zbuntowani nastolatkowie i młodzi wyznawcy Sartre’a. Abe Aamidor, biograf Taylora, postawił właśnie trampki obok Forda Mustanga i jeansów jako ikonę amerykańskiej mody i popkultury.
To właśnie napisana wtedy historia sprawiła, że na niepozorne buty, od lat spoglądamy nieco inaczej. Dlatego noszenie tenisówek, nawet dziś stanowi manifestację naszego poczucia wolności oraz indywidualnego stylu. Obecnie ten efekt, możemy uzyskać jeszcze łatwiej, a to ze względu na prawdziwy renesans tenisówek. Posiadamy szeroki wybór modeli od ascetycznych, bliskich pierwowzorowi, przez fantazyjne kolorowe wzory po modele na koturnie, a nawet na szpilkach.

Tenisówki towarzyszą nam już od ponad stu lat. Doskonale wpisały się w popkulturę, zachowując jednocześnie swobodny, sportowy charakter, który sprawia, że możesz się w nich czuć zawsze komfortowo.

Warto też zauważyć, że jeżeli chcesz czuć się modnie i stylowo wcale nie musisz wybierać obuwia marki Converse lub innych znanych firm. Najważniejsza jest Twoja wyobraźnia i kreatywność. Kiedyś tenisówki były wyrazem sprzeciwu wobec panującego porządku, dziś mogą stać się pretekstem do świetnej zabawy stylem. W naszej hurtowni obuwia oprócz klasycznych modeli tenisówek, znajdziesz również tenisówki w bardziej fantazyjnych kształtach.

Tenisówki


Jeżeli więc szukasz interesujących butów na wiosnę i lato - sprawdź naszą ofertę!
Wśród setek kolorowych modeli, z pewnością znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie.
pixelpixel