Zbyt duże buty? Parę sposobów jak je zmniejszyć. 

2018-10-05

Zapewne każdy z nas ma w swojej szafie zbyt duże buty. Co można zrobić z takim obuwiem, czy można jakimś sposobem je zmniejszyć? Jest kilka metod, które mogą nam w tym pomóc. Oczywiście nie damy rady ich skutecznie użyć kiedy dysproporcja jest zbyt duża, jednak w wielu przypadkach mogą okazać się skuteczne.

Najłatwiejszą z nich jest zakup specjalnych wkładek do butów, które lekko podnosząc stopę relatywnie zmniejszają wolną przestrzeń w bucie. Dostępne są także specjalne zapiętki, umieszczając je wewnątrz obuwia redukujemy zbędne luki tym samym dopasowując but do stopy.

Możemy także posłużyć się nieco bardziej pracochłonną metodą, która okaże się skuteczna zwłaszcza dla butów wykonanych z naturalnych materiałów takich jak skóra, czy materiał tekstylny.Chcąc nieco zmniejszyć buty, musimy je zwilżyć, a następnie wysuszyć. Dobrym sposobem jest pozostawienie mokrego obuwia w pobliżu grzejnika, ewentualnie można skorzystać z suszarki.  

Niestety powyższy sposób trudniej zastosować do butów wykonanych z materiałów syntetycznych. Możemy skorzystać z powyżej opisanej metody, jednak musimy o wiele mocniej nawilżyć buty. Dobrym pomysłem będzie wyszorowanie ich mokrą gąbką lub szmatką. Dopiero mocno nawilżone buty poddajemy procesowi suszenia.
pixelpixel